לוח פעילויות
integrative sexual healing retreat
8 ימים של טרנספורמציה וריפוי, יתקיים באשרם במדבר, המועד בהא יעודכן בקרוב

פרטים נוספים
ערב ריפוי CORE HEALING ומבוא לקורס מטפלים עם נירוואן
הערב הבא יפורסם בקרוב, ב"פלא",ריב"ל 25,ת"א. בשעה 20:00

פרטים נוספים
טנטרה, מעשה האהבה
מעשה האהבה- סדנת טנטרה 10-12.1.2019 באשרם במדבר - שיטים

פרטים נוספים
קורס הכשרת מטפלים
הקורס הבא יפתח במרץ 2019 , לפרטים נוספים והרשמה: נירוואן 0522849727

פרטים נוספים

דוא"ל *
שם *
אשמח להתעדכן באירועים, פעילויות והמלצות של מרכז "נירוואן הלב"
דף הבית >> קורס מטפלים - תכנים
ברוכים הבאים לעמוד התוכן של קורס הכשרת מטפלים 

בעמוד זה נסקור את שיטות הטיפול השונות המועברות בקורס המטפלים שלנו ואת המתודה מאחורי קורס המטפלים של נירוואן הלב.

להרשמה ויצירת קשר לקורס המטפלים לחץ כאן:
קורס מטפלים

 
 

על: ריברסינג - נוכחות ומדיטציה - הכלה ועבודה רגשית - ביו אנרגיה ומגע - עבודה עם הילד הפנימי - תקשורת מקרבת וייעוץ - הילינג ועבודה עם קול - דמיון מודרך

במהלך חיינו אנחנו צוברים כאבים רבים, רגשות רבים שאנחנו לומדים שלא לבטא, מערכות אמונה רבות לגבי החיים, אנחנו לומדים לחיות מהראש, ומתנתקים מהחיבור האותנטי שלנו לעצמנו, מאבדים את הטבעיות שלנו, את השמחה שלנו, את החופש  לדעת ולהיות מי שאנחנו. כל הכאבים שצברנו בחיים, הרגשות שלא ביטאנו, כל הפחדים המודחקים שלנו, אי אמון שצברנו בעצמנו ובחיים, יושבים בתוך הגופים שלנו (הפיזיים והנפשיים) באנרגיית חיים קפואה, שלא זורמת.  גופינו זוכרים הכול, המון אנרגיית חיים מושקעת בלהדחיק את הפחדים והכאבים שבנו.

ישנם חלקים פגועים בתוכנו שנמצאים בתת מודע שלנו, ואנחנו מופעלים  בחיים דרכם. למדנו שצריך להתפשר בחיים, שאי אפשר הכול, מערכות אמונה רבות שמגבילות אותנו  ושאותן למדנו בילדותנו וחלקן אף נמצאות ב ד.נ.א  שלנו, מונעות מאיתנו לחיות את חיינו במלואם.

ריברסינג - נשימה מעגלית

נשימה מחוברת, נשימה מודעת, ריברסינג-הינן שיטות ריפוי מופלאות שאותן נלמד בקורס. הנשימה היא אחד הכלים העוצמתיים ביותר שאני מכיר, ובשילוב עם הכלים הנוספים שנלמד אפשר לרפא הכל.
הנשימה היא החיבור שלנו עם הנשמה שלנו, בכל שאיפה מודעת, אנו מתחברים עם הנשמה שלנו, עם החיות שלנו, עם השורש שלנו, עם האותנטיות שלנו, עם מה שקיים בנו עכשיו.

במהלך חיינו, למדנו לצמצם את הנשימה הטבעית שלנו. כל קושי, כאב,אתגר, פחד, עלבון, סבל שחווינו בחיים, למדנו לעצור את נשימתנו ולהקפיא את גופנו, וכך נוצרו לנו חסימות רבות בגוף הפיסי ובגוף הרגשי, הנשימה שלנו הפכה להיות שטחית ורדודה, אנחנו נושמים בממוצע כשביעית מפוטנציאל הנשימה שלנו(אפשר לנשום נשימה מלאה דרך הפה, כדי להיזכר בפוטנציאל המלא שלנו), בנוסף יצרנו הפסקות נשימה בין הכנסת והוצאת האוויר, כך שיוצא שאנו נושמים מינימום של אוויר לתוכנו בתוך חיי היום יום שלנו!

כמה הרבה ועמוק שאנחנו נושמים, כך איכות חיינו, כלומר הנשימה היא מדד וביטוי לאיכות חיינו ולאנרגיה שקיימת בנו לחיים.

בתהליך של טיפול בנשימה, אנחנו מדריכים את המטופל לנשום עמוק נשימות גדולות ללא הפסקה בין השאיפה לנשיפה (כך הנשימה צריכה להיות, ריברסינג, נשימה מעגלית טבעית, כך נושמות כל החיות בטבע, כך נושמים תינוקות וילדים קטנים, ורק עם למידת הסבל הנשימה מתחילה להיות מקוטעת).

הכמות הגדולה של חמצן ואנרגיה שנוצרים עקב הנשימה המחוברת בתוך הטיפול, יוצרים פער אנרגטי בין מה שקיים בגוף לבין האנרגיה הגדולה שנוצרת, פער זה מתחיל להזרים את האנרגיה והחיות  בגופנו ויוצר ריפוי אדיר בכל הרמות הקיימות בתוכנו, ודברים רבים מתחילים לקרות: ברמה הפיזית דם מעושר בחמצן זורם לכל התאים והמערכות בגוף ומזין אותם בחיים, אברים ומקומות ללא אנרגיה מתחילים להתעורר עקב החיים המוזרמים לתוכם וכל מיני ריאקציות פיזיות מתעוררות וקורות בגוף, הגוף מתחיל להפתח וזרמים ותחושות קורים בשלב זה.

ברמה הרגשית כל מיני חוויות עלולות להגיע, רגשות מודחקים משתחררים ועולים על פני השטח,
פחדים משתחררים, כאבים עוזבים את הגוף ,טראומות שונות יכולות להגיע ולהשתחרר, לפעמים חוויות מחיים אחרים. אנשים יכולים לחוות בשלב זה בכי, כעס, צחוק, שמחה, עצב ושאר סוגי רגשות עמוקים שעולים ועוזבים, זהו סוג של קטרזיס רגשי שמפנה המון חלל ונוכחות חדשה בגוף עם השתחררותו, אנשים לפעמים חוזרים לתקופת העוברות ולפעמים חווים מחדש את הלידה שלהם – ואנחנו יכולים לסייע להם ליצור בתוכם חווית לידה חדשה (Re-birthing).

ברמה ההכרתית, עקב הטענת המוח בחמצן רב, אנשים פעמים רבות מקבלים תובנות עמוקות לגבי חייהם, לגבי מה לעשות, מה לשחרר, וכל מיני הבנות משמעותיות שיכולות ליצור שינוי עצום בחיים.

אפשר להשתמש בכלי מופלא זה גם כדי לכוון ולשנות מערכות אמונה והתניות והגבלות שקיימות דרך התכוונות ושימוש בכוחה העצום של הנשימה.

ברמה הנשמתית זהו חיבור אדיר ומידי לעומקי הנשמה שלנו, הנשימה היא החיבור לנשמה, ובזמן סשן נשימה, הנשמה והנוכחות חוגגים בתוך הגוף שלנו את היותן, ומקלות את החיבור שלנו עם עצמנו בעומקינו העמוקים ביותר.

בקורס נלמד לעומק על מנגנוני הנשימה, על החסימות שקיימות בנו, איך לפתוח אותם דרך הנשימה, על האנטומיה והפיזיולוגיה של הנשימה, איך להדריך אנשים לנשום, ואיך לסייע להם ולתמוך בהם בתוך סשיין הנשימה עם כל מה שיכול לקרות בו, איך להתמיר אנרגיה, להעצים ריפוי ונוכחות, לתמוך ולהכיל, לתת השראה, ולהשתמש בכל מה שקורה בתוך הסשיין ומחוץ לו, לריפוי והעצמה של המטופל.


נוכחות ומדיטציה

איכויות אלו הינן מצבנו הטבעי,מצב שבו אנו מחוברים לרגע זה, אנחנו נמצאים נוכחים בתוך הגוף שלנו, מרחב של שקט פנימי ושלוה עמוקה, ושמחה של הוויה.

זהו המצב בו אנו רוצים להיות בכל רגע ורגע בחיינו, ואליו מכוונת כל התרפיה שנלמד. למדנו במהלך חיינו לחשוב כל הזמן, רב הזמן אנו מבלים בדיבור פנימי של מחשבותינו ורגשותינו, חושבים על העבר או העתיד, וכך מפספסים את החיים האמיתיים, שתמיד קורים רק ברגע זה.

אי השקט שנמצא בתוכנו, מוצא אינסוף דרכים כדי לאמלל את החיים . זכרונות וכאבי עבר (מודעים או שלא), פגיעות ישנות , פחדים וחרדות לגבי העתיד, אי אמון שקיים במרחבים שלנו (מודע או שלא) התניות עבר שמביאות אותנו לתגובתיות, לאירועים או מצבים קשים שקורים ומונעים מאתנו להיות בבחירה חופשית ואמיתית לגבי החיים שלנו, אנו פועלים אוטומטי כלפי החיים לפי מה שקיים בתוכנו, בתוך הסיפורים שרצים במוחנו, ומתוך כך אנו חיים באשליה ולא באמת במציאות.

תרגול של מדיטציה ונוכחות זהו תרגול רב עוצמה שמלמד אותנו להיות במרכז שלנו,  בהוויה שלנו ובתוך הגוף הפיזי, כך שמתפתח בתוכנו אותו מרחב של שקט ושל נוכחות. עם התרחבות התרגול, קל יותר להכניס  מצב תודעתי זה לתוך חיי היום יום שלנו להשקיט את המחשבות האינסופיות שלנו, ללמוד איך לעבוד עם הרגשות שבתוכנו ולקבל את הבחירה על חיינו ולהופכם לחיים של הגשמה ושמחה יצירתיות והוויה. בקורס נלמד שיטות רבות של מדיטציות אקטיביות ופסיביות, איך להעצים נוכחות ולהגדיל נשימה, איך ללמד את המטופלים שלנו ולהתאים להם ספציפית את הכלים הנכונים עבורם, את היכולת למדיטציה וללמד אותם איך להיות נוכחים, ואיך לעבוד עם המחשבות והרגשות שעוברים דרכם.

כמטפלים נלמד להיות נוכחים ברגע באמת, גם בתוך טיפול עם כל מה שקורה שם וזוהי אחת האיכויות הכי חשובות של מטפל כיוון שכאשר מטופל מגיע ונמצא ליד אדם שבאמת נוכח ונמצא מולו, ריפוי אדיר כבר קורה, רק מעצם המפגש, רק מזה שאדם חווה שקט פנימי אל מולו, רק מהיכולת של המטפל להיות באמת כל כולו נוכח ושקט רגשית ןמחשבתית לידו, ריפוי עצום כבר מתחיל, והאמון של המטופל במטפל מועצם לרמות שמאפשרות טרנספורמציה אמיתית.


הכלה ועבודה רגשית

כלי עבודה זה הוא מדהים בעוצמתו, ביכולת שלנו להתחבר לאנשים אחרים, לפתח אינטימיות, הקשבה ואמון בינינו לאנשים אחרים (כמובן גם למטופלינו).

אחת הסיבות העמוקות ביותר בסבל האנושי, היא שלמדנו שכאבים ומצבים או מחשבות מסוימות שלנו הן אסורות או רעות ושעלינו לשומרן לעצמנו.

בעבודה עם כלי זה נלמד איך לעודד את מטופלינו ואיך לאפשר בתוכנו מרחב שיכול ורוצה ומאפשר לכל מה שקיים אצל המטופל לעלות על פני השטח, כל הכאב הרגשי החבוי בו מאז ומעולם, כל המחשבות הכי אפלות ומפחידות, כל סוגי הרגשות מוזמנים למרחב, הכול מותר ואפשרי.

כאשר האנשים חווים כזה מרחב אל מולם, הם מאפשרים לעצמם להביא את כל הדברים הקיימים בהם החוצה ודברים רבים שבדרך כלל מוסתרים או מודחקים אפילו מעצמם מגיעים, זוהי יכולת ריפוי מופלאה ואחת ממתנות הריפוי הכי חזקות שאפשר להציע לאנשים.

עבודה זו היא רובה דרך שיחה והעמקה מילולית ובלימוד של עבודה זו, נפתח מרחבים עמוקים בתוכנו כמטפלים, נלמד איך אנו מורכבים רגשית, על פגיעות רגשיות, הדחקות, מנגנוני הגנה ופחד ואיך להתמיר אותם לריפוי ועוצמה, היא מאפשרת מסע אל התמרה של מקומות ילדותיים פגועים שעדין מנהלים את החיים מתוך כאב, להשתחרר ולקבל את המקום שלהם, וכך להרפא ולהפוך לנקודות של עוצמה.

בעבודה זו אנו עוברים על כל קשת הרגשות, נלמד להכיר את הפוטנציאל הרגשי, את הפגיעות הרגשיות, איך לחוות רגשות, איך לשחרר רגשות ואיך לקבל אחריות בוגרת על המרחבים הרגשיים שלנו.


ביואנרגיה ומגע

ביואנרגיה הינה שיטת ריפוי ע"פ רייך, תרפיסט שחידש והביא המון מידע תרפויטי לעולם.
בביו אנרגיה לומדים לעבוד עם הזרימה של האנרגיה הפיזית והרגשית שלנו דרך סדרה של תרגילים עוצמתיים ומגע מדויק ומעמיק של המטפל במטרה לפתוח את הגופים.

רייך גילה  שבמהלך חיינו, עקב כל התניותנו והלמוד של הדרך שבה אנו מסתגלים לחיים ומדחיקים את רגשותינו האמיתיים, נוצר בנו מה שהוא קורא שריון גופני, שאוצר  בתוכו אנרגיית חיים קפואה ומודחקת, שממש יוצרת מבנה פיזי מסויים, וכשלומדים לשחרר את החסימות האלו, גם הגוף הפיזי מתחיל להשתנות, היציבה מזדקפת, ואזורי גוף מכווצים, מתרחבים.

כלי זה הוא עוצמתי ומשחרר מאוד, וכאשר משלבים אותו עם נשימה מחוברת, זהו כלי מופלא לשחרור, וחופש פנימי.

בקורס נלמד על החסימות הרגשיות, על האזורים בגוף ובנפש, על נקודות המפתח לשחרור כאב ופחד ואנרגיה תקועה, נלמד איך לגעת, סוגי מגע שונים- מגע תומך ומאפשר, שנותן למטופל תחושת בטחון ויכולת להעמיק פנימה לתוכו, מגע דינמי ומעיר- מגע שמכוון לפתיחה, הנעה ושחרור של אנרגיה, על זרימת ערוצי האנרגיה בגוף, נלמד איך נוגעים אנרגטית בגוף-עבודה  על שדות האנרגיה שמחוץ לגוף, ועל העוצמה שאפשר להפעיל בגוף דרך שדות אנרגטיים אלו.

נלמד גם תרגילים שונים לפתיחה ואיזון של הגופים שלנו, ואיך ללמד את מטופלינו לעשות אותם בעצמם, על מנת שיהיו להם כלים משמעותיים לשימוש בחיי היום יום שלהם גם מחוץ למסגרת הטיפולית.

עבודה עם הילד הפנימי

זוהי שיטת ריפוי משמעותית והיא משולבת היטב וכמעט תמיד בתוך עבודה טיפולית עמוקה ומשמעותית.

בתרפיה זו אנו לומדים את המבנה הנפשי והתודעתי של הילד הפנימי הקיים בתוכנו ובמטופלינו.

זמן הילדות הוא זמן משמעותי ביותר בחיינו. בזמן זה אנו פתוחים לרווחה ואנו לומדים את האופן שבו מתמודדים עם החיים. בדרך כלל בזמן זה אנו לומדים איך לצמצם את עצמנו, איך להתאים את עצמנו לסביבה, איך להגביל את אנרגיית החיים שלנו (כל אחד לפי סביבת הגידול שלו, לומדים דרך הורינו והחברה מה מותר ומה אסור, איזה רגשות מתקבלים על ידיהם ומותרים, לומדים איסורים רבים לגבי החיים, לומדים מערכות אמונה מודעות ולא מודעות לגבי עצמנו ולגבי החיים).

הרבה מדפוסי הפגיעה  והצמצום הנ"ל נשארים ומלווים אותנו בחיינו הבוגרים, בצורה של תגובתיות לאירועים שונים, טריגרים שונים בחיים מפעילים בנו דפוסי רגש שונים שרבים מהם לא קשורים למציאות של הרגע, אלא אנו חווים זיכרונות לא מודעים מהעבר שלנו ומשחזרים אותם בהווה שלנו.

בנוסף על הפגיעות והכאבים שאנו חווים מתקופה זו, גם רבות מהמתנות המופלאות שלנו נסגרו שם. , יכולות האינטואיציה המופלאות שלנו, יכולות הדמיון האלוהי שלנו, יכולות החיבור שלנו לעצמנו ולכל הקיים נסגרות ובמקומם מופעלות מערכות אמונה מצמצמות ומגבילות.

בעבודה זו אנו לומדים לזהות את האנרגיה הרגשית הפגועה, איך לעבוד איתה, איך לשחרר כעסים, עצב, היעלבויות, תחושות דחייה, תחושות של חוסר (בטחון, אמון, אהבה, ערך עצמי) פחדים ואשליות ילדות אחרות.
אנו מלמדים את המטופל איך להכיל את עצמו כשאנרגיה זו מגיעה, איך לשחרר את הקורבנות  הנלווית אליה, איך להטמיר אותה  ולהתחבר לרגע הזה,לנוכחות, יצירתיות ולאהבה עצמית.

נלמד איך להתחבר מחדש עם היכולות המופלאות  שלנו שאולי שכחנו, איך לזהות את נקודות העוצמה שלנו ואיך לחיות מחדש את השמחה, הספונטאניות, הכייף,הפלא, הקלילות וההשתאות שבתוך הילד הפנימי שבנו.


תקשורת מקרבת ויעוץ

אלו הן טכניקות שבהן נלמד איך מדברים עם אנשים, איך ליצור אינטימיות ועומק במפגש, איך לדבר ככה שאנשים יוכלו באמת לשמוע (פעמים רבות אנשים לא באמת מקשיבים, אלא רק למה שקיים בראשם ולאסוציאציות של דברים שנאמרים), איך ליצור ולהעמיק את האמון שלנו עם המטופל, מילים מקרבות ומילים מרחיקות, מתי לדבר ומתי להקשיב, אנרגיה רגשית והפעלתה בין אנשים, איך לדבר לילד הפנימי של מטופלינו, איך לדבר לרמת הנשמה, איך לשתף, ללמד ולאפשר למטופלינו לשתף בעומקים שלהם, איך פותחים תקשורת לעומק, מה סוגר ומכווץ בתוך תקשורת, מלכודות אי הכלה ואי הקשבה של המיינד שלנו ושל מטופלינו.

איך להשתמש נכון בקול שלנו ולהתאים את האנרגיה בקול למילים שאנו מוציאים. איך להוביל שיחה, איך לקטוע שיחה בלי שהצד השני ייסגר, איך להקשיב באמת, הקשבה מרחבית וממוקדת, איך להוביל את המטופל לשאלות שחשובות לו, איך להוביל אותו לתשובות שבתוכו, איך להימנע מהדפוס המוכר של לייעץ, ולהגיד לאחר מה נכון עבורו ולהטמיר זאת בלהעביר את העוצמה אליו, לכוון אותו למנגנוני החיבור והידע של עצמו, וכך הייעוץ נשאר כלי שמשאיר את העוצמה אצל המטופל ולא אצל המטפל ( שברמה הלא מודעת מעצים במטופל תחושת ערך ועוצמה במקום מקום שמקטין אותו ומעצים את האחר- במקרה זה, המטפל)


הילינג, עבודה עם קול

בתחום ריפוי זה נלמד איך לעבוד עם אנרגיות ריפוי, פנימיות וחיצוניות לנו.

נלמד איך לעבוד עם האנרגיה הקוסמית הכול יכולה, איך להשתמש בה לריפוי, איך לאפשר לריפוי להתקבל ע"י המטופל, נלמד איך לבקש עזרה  בריפוי, איך לקבל אותה, איך לכוון ולמקד את האנרגיה (הילינג אנרגטי, הילינג דרך אותיות ומילים, הילינג חופשי).

נלמד גם איך להשתמש בקולנו ובקולו של המטופל לריפוי.

הקול הוא כלי מופלא לריפוי וחיבור, ודרך רטטי הקול אפשר להגיע לריפוי מופלא, הקול הוא אחד התדרים הראשוניים שנשמתנו מתעצבת דרכו בעולם החומר, ודרך החיבור לגווני הקול השונים שבנו, אפשר לפתוח חסימות ומעצורים רבים בגוף שלנו ושל מישהו אחר.

נלמד גם איך לחבר את המטופל שלנו עם הקול שלו כדי ליצור ריפוי וחיבור עצמי מחוץ למפגש התרפויטי על מנת לאפשר לו כלי נוסף ועוצמתי לריפוי ונוכחות.
נלמד איך להשתמש לעומק במצבי תודעה שונים שלנו, וע"י חיבור עמוק לנשמתנו להביא איכוייות ריפוי מופלאות.

נלמד גם להעמיק ולהשתמש בפוטנציאל המוח המופלא שלנו., דרך חיבור לגלים עוצמתיים הקיימים בנו (תטא ודלתא) ולהשתמש ביכולותינו העמוקות לריפוי מיידי ומופלא. איך להכנס לתוך התת-מודע ואיך להפוך עוד חומר למודע. איך לזהות מערכות אמונה לא מודעות שיושבות בנו ויוצרות את נסיבות חיינו ולהטמיר אותן לאמונות חדשות של הוויה שתומכות  בנו ובשינוי המופלא  שאנו עוברים בחיים.

נלמד איך להעצים את החיבור שלנו לאנרגיות הגבוהות שלנו ולקבל סיוע ותמיכה במהלך הריפוי לעבודה הנעשית.


דמיון מודרך

הדמיון שלנו הוא כלי חיבור שלנו ליצירת מציאות.

הדמיון שלנו הוא הכלי שלנו לפתרון בעיות, הוא כלי העבודה שלנו עם היצירתיות שלנו ועם החיבור שלנו לעתיד וליכולת שלנו להשתנות וליצור חיים חדשים.

כל דבר חדש בחיים מתחיל כאנרגיה, כמחשבה, כדמיון ורק אח"כ הוא מתגשם בחומר כמשהו מוצק (בית מטוס, טכנולוגיה לסוגיה).

בעבודה עם דמיון מודרך אנו לומדים איך ליצור דרך הרוח שלנו, דרך נשמתנו מציאות מיטיבה ודרך כוח המחשבה שלנו פותחים נתיבים אנרגטיים להגשמה בחומר.

נלמד בקורס איך לעבוד עם הדמיון שלנו, איך להוביל את מטופלינו למחוזות חדשים, את כל המנגנונים של יצירת המציאות שלנו,וכמובן את המכשולים ואת מה שחוסם את יצירת המציאות שלנו.

נלמד איך להרגיע ולהיכנס לעומקים שלנו דרך עבודה עם דמיון מודרך, איך לרפא טראומות שונות ופגיעות ישנות, התניות עבר, מערכות אמונה שלא משרתות, וללמוד את הריפוי המופלא שקיים דרך הדמיון והחיבורים למעברים שונים במוחנו ויצירת נתיבי פעולה בתוך החיישנים שבמוח
 
*
 
הכשרות מטפלים |  הכשרת מנחים | קורס מטפלים | השתלמויות למטפלים | קורס הכשרת מטפלים

סדנת טנטרה
 |  סדנאות שפע | הכשרת מטפלים